Napędy

  • Napędy bram garażowych SupraMatic: komfort i wygoda

Siedząc w samochodzie możecie Państwo otworzyć bramę. Zdalne sterowanie! Dzięki temu można od razu wjechać do oświetlonego przez 3 minuty garażu. Bezpiecznie w nocy, sucho podczas deszczu i śniegu. Rozwiązanie szczególnie polecane dla garaży z wjazdem wychodzącym bezpośrednio na zewnątrz budynku. Ten komfort na pewno się opłaci. Również już zamontowane bramy można bez problemu wyposażyć w napęd. Napędy do bram garażowych firmy Hörmann pasują nie tylko do bram uchylnych i segmentowych Hörmann, lecz również do bram wielu innych producentów. Montaż jest wyjątkowo prosty, a brama z napędem to dobra inwestycja

  • Bramy przesuwne

Bogata gama siłowników do bram przesuwnych, umożliwia zastosowanie produktów Nice niemal do każdej bramy. W tej chwili możemy spotkać się z dwoma rodzajami bram przesuwnych. Brama jeżdząca po specjalnej szynie wbetonowanej w wylewkę fundamentową bramy oraz brama podwieszana (samonośna). Ten drugi typ bram jest w tej chwili popularniejszy ze względu na mniejszą ilość zabiegów konserwacyjnych, które trzeba wykonywać podczas eksploatacji. Myślimy tutaj przede wszystkim o czyszczeniu szyny jezdnej z różnego rodzaju zanieczyszczeń, czyszczeniu i smarowaniu elementów stykających się z podłożem oraz np. odgarnianiu śniegu. Brama samonośna w świetle wjazdu na posesję nie styka się z podłożem ale wymaga większej ilości miejsca na otwarcie, ze względu na konieczność zastosowania tzw. przeciw wagi.

  • Bramy skrzydłowe

Bramy skrzydłowe to rozwiązanie bardzo proste i nie wymagające specjalnego komentarza. Mogą w zasadzie różnić się tylko jakością wykonania. Dobrze jest zwrócić uwagę na jakość zastosowanych zawiasów. Ten element konstrukcji bramy musi być solidny gdyż to on przenosi największe obciążenia. Bardzo ważną sprawą, podczas dobierania siłownika, jest to żeby odpowiednio dobrać napęd do warunków montażu. Szczególną uwagę należy zwrócić na: wymiary słupków, długość i wysokość skrzydła, a także na rodzaj wypełnienia bramy. Pamiętajmy, że brama wypełniona drewnianymi sztachetami lub np. blachą, będzie się zachowywała na wietrze jak żagiel. O tym jaką posiadacie Państwo bramę należy poinformować naszego Partnera Handlowego, a on dobierze najlepszy do danego zastosowania zestaw siłowników.